Psychoterapeuci

Psychoterapeuta Ostrołęka – Arkadiusz Łuszczyński

 

Nazywam się Arkadiusz Łuszczyński i jestem certyfikowanym terapeutą uzależnień o numerze 1329 wydanym przez Państwową Agencje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także psychoterapeutą poznawczo behawioralnym. Pracuje jako terapeuta uzależnień w Ostrołęce i okolicach. Skupiam się na pomaganiu osobom uzależnionym oraz członkom ich rodzin od wielu lat. Są to zarówno osoby dorosłe jaki i młodzież oraz te, które podejrzewają , że mają problem z uzależnieniem i myślą o powrocie do efektywnego funkcjonowania w sferze osobistej i zawodowej.

 

Diagnozuję i leczę uzależnienia od: alkoholu, narkotyków, hazardu, leków oraz pornografii.
Prowadzę sesje terapeutyczne indywidualne i grupowe.

 

Jako terapeuta uzależnień pracuje w Poradniach Leczenia Uzależnień na terenie Ostrołęki. Przez wiele lat pracowałem również na Oddziale Terapii Uzależnień w Ostrołęckim szpitalu i tamtejszą Poradnią Leczenia Uzależnień.

W mojej praktyce terapeutycznej wielokrotnie miałem okazje obserwować proces wychodzenia z uzależnienia wielu osób. Wiem że to trudny i ciężki okres zarówno dla samej osoby uzależnionej ale i też jej rodziny. Musisz jednak wiedzieć, że jeśli wszedłeś na drogę uzależnienia to sam w tym momencie nie dasz sobie rady ….pomyśl jak często mówiłeś to już w przeszłości że „…to ostatni raz”.

Zajmując się terapią uzależnień, zmierzam nie tylko do tego byś mógł utrzymać abstynencje, ale też dostrzec to co tej abstynencji zagraża. Zawsze wymaga to więc zmiany nawyków i myślenia o sobie.

 

Moje kwalifikacje jako psychoterapeuty

 

Skan-z-programu-ograniczania-picia

Zdjęcie 10 z 10

 

W obecnych warunkach, z uwagi na Covid -19, prowadzę także spotkania przez komunikatory internetowe oraz programy do video konferencji, takie jak ZOOM. Oczywiście kontakt osobisty jest niezastąpiony, jednak dla wielu osób spotkania przy pomocy mulimediów to jedyna forma dostępnego obecnie kontaktu. Pamiętajmy, że szczególnie w czasie pandemii, kiedy strach i brak poczucia bezpieczeństwa może bardzo niekorzystnie wpływać na osoby uzależnione, regularne spotkania są niezmiernie ważne i potrzebne. Serdecznie zapraszam!

Od maja 2021 roku do mojego gabinetu dołączyła psychoterapeuta Ewa Kuligowska. Pani Ewa pracuje od wielu lat z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz ujawniającymi syndrom Dorosłych Dzieci Alkoholików. Pracuje również zawodowo z młodzieżą jako pedagog szkolny. Jest bardzo empatyczną osobą i doświadczoną w swoim zawodzie.

 

 

Terapie z osobami uzależnionymi prowadzą także: 

 

Specjalista Psychoterapii Uzależnień Ewa Kuligowska

Mediacje-rodzinne_1

Zdjęcie 1 z 7

Specjalista Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji Anna Łuszczyńska

tel. 604156708

zaswiadczenie-2-anna-luszczynska

Zdjęcie 1 z 4